Antigénový test z nosa COVID-19 CAT ONCOSEM (1 ks)

Ostatné | Kód: XX826078
Dostupnosť
Skladom
1,38 €
1,25 € bez DPH
Merná jednotka: ks (ks)

Súprava 2019-nCoV Antigen Rapid Test Kit je jednokrokový test založený na imunochromatografii. Je určený pre
rýchlu kvalitatívnu detekciu antigénu vírusu SARS-CoV-2 vo výtere z nosa od osôb s podozrením na COVID-19 počas prvých siedmich dní od nástupu symptómov. Súpravu rýchleho testovania antigénu 2019-nCoV nemožno použiť ako jediný základ na určenie alebo vylúčenie infekcie SARS-CoV-2.

Sada obsahuje:
1. Sterilne balený výterový tampón do nosa
2. Extrakčná skúmavka s roztokom
3. Samostatne balená testovacia kazetka
4. Písomná informácia pre používateľa - návod na použitie

 

Vlastnosti

Súprava 2019-nCoV Antigen Rapid Test Kit je imunochromatografické zariadenie s laterálnym prietokom, ktoré využíva princíp sendvičovej metódy s dvojitou protilátkou. Protilátky anti-SARS-CoV-2 konjugované s koloidným zlatom sú za sucha imobilizované na testovacích zariadeniach. Keď sa vzorka pridá, migruje kapilárnou difúziou nahor na prúžku, aby znovu hydratovala zlatom konjugované komplexy. Ak sú prítomné na alebo nad hranicou detekcie, vírusové antigény SARS-CoV-2 budú reagovať so zlatom konjugované komplexy za vzniku častíc, ktoré budú pokračovať v migrácii pozdĺž prúžku až do testovacej zóny (T). Tu sú zachytené imobilizovanými anti-SARS-CoV-2 protilátkami za vzniku viditeľnej červenej čiary. Ak v nej nie sú žiadne vírusové antigény SARS-CoV-2, v testovacej zóne (T) sa neobjaví žiadna červená čiara. Konjugované komplexy zlata budú pokračovať v migrácii samostatne, kým nebudú zachytené imobilizovanými protilátkami v kontrolnej zóne (C), aby vytvorili červenú čiaru, ktorá označuje platnosť testu.

 

Návod na použitie

- Pred testovaním ekvilibujte komponenty súpravy na izbovú teplotu.
- Na odber vzorky používajte iba tampóny dodávané v súprave.
- Tampón vložte opatrne do nosovej dierky do hĺbky cca 2 až 2,5 cm.
- Dávajte pozor, aby ste tampón nezasunuli príliš hlboko, aby nedošlo k poškodeniu vnútorného mäkkého tkaniva.
- Tampónom v nose otočte asi 5-krát, okolo nosnej steny. Je dôležité získať čo najviac sekrétu.
- Ten istý tampón použite aj na odber vzorky z druhej nosovej dierky, postup opakujte.
- Tampón po vytiahnutí z nosa vložte do skúmavky s roztokom. Pretočte ho najmenej 5-krát a pritlačte na spodnú a bočnú stranu extrakčnej skúmavky, aby sa uvoľnilo čo najviac získaného sekrétu. Tampón ponechajte v extrakčnom roztoku počas 1 minúty.
- Na skúmavku nasaďte hrot a 2-3 kvapky pripraveného roztoku nakvapkajte na testovaciu kazetu. Dodržujte 2-3 kvapky !!! Inak sa test znehodnotí.
- Počkajte, kým sa na teste objavia farebné pruhy.
- Po 15 minútach odčítajte výsledky.

 

Vlastnosti produktu

POZITÍVNY: Ak sa do 15 minút objavia dva farebné pásy - jeden farebný pás v kontrolnej zóne (C) a druhý v Testovacej zóne (T), výsledok testu je pozitívny a platný. Nezáleží ako slabý je farebný pás v testovacej zóne (T), výsledok treba považovať za pozitívny. Pozitívny výsledok nevylučuje prípadnú ko-infekciu inými patogénmi.
NEGATÍVNY: Ak sa v kontrolnej zóne objaví jeden farebný pás (C) a v testovacej zóne (T) sa do 15 minút neobjaví žiadny farebný pás, výsledok testu je negatívny a platný. Negatívny výsledok nevylučuje vírusovú infekciu SARS-CoV-2 a mal by byť potvrdený molekulárnou diagnostickou metódou v prípade ak podozrenie na COVID-19 pretrváva.
NEPLATNÝ: Výsledok testu je neplatný, ak v ňom nie je farebný pás v kontrolnej zóne (C) do 15 minút. Opakujte test s novým testovacím zariadením.

Značka
Množstvo v balení 1 KS

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Počet mj na sklade
Sklad dodávateľa XX826078 92